Eén dag per week maatschappelijke stage?

De maatschappelijke stage voor scholieren wordt geen stage in voltijd. Scholieren in het voortgezet onderwijs gaan gedurende drie maanden grofweg één dag per week stage lopen. Deze inschatting heeft staatssecretaris Marja van Bijsterveldt woensdag gemaakt.
Het kabinet stelde eerder dat alle leerlingen in het voortgezet onderwijs een maatschappelijke stage van drie maanden gaan volgen. De scholieren kunnen zich inzetten voor hun eigen wijk, achterstandswijken adopteren, sporttoernooien organiseren of nieuwkomers helpen in te burgeren.
Tweede Kamerlid Sander de Rouwe, partijgenoot van CDA-staatssecretaris Van Bijsterveldt, wil ,,niet afgescheept worden met een paar dagen stage”. ,,Wij willen een stevige maatschappelijke stage, wij gaan niet voor een ministage”, stelt hij. Wel moet volgens De Rouwe bekeken worden of een uitgebreide stage in het onderwijs past en of er überhaupt genoeg geld voor is.
In ieder geval is al duidelijk dat niet alle scholieren in een keer eropuit worden gestuurd. Er zijn namelijk niet genoeg begeleiders. Ook moet nog bekeken worden of de maatschappelijke stages de reguliere stages van vmbo-scholen en ROC’s niet in de weg gaan zitten.
Na de zomer komt Van Bijsterveldt met een precieze invulling van het plan voor een maatschappelijke stage voor scholieren

(Bron: NRC/Handelsblad 27 juni)

5 Reacties

  1. Zo gaat de besluitvorming hier
    Plots een snel idee in formatie tijd. Gelukkig kun je dan een beslissing nemen zonder verder na te hoeven denken. En daarna MOET het uitgevoerd worden. Wat “het” dan is, weet niemand; een dag per week is echt iets anders dan fulltime. Hoe je “het” organiseert weet ook niemand, of en zo ja hoeveel geld “er” voor nodig is weet ook niemand.
    En in dit geval heeft ook niemand nagedacht over welke onderwerpen op school dan niet meer aan de orde hoeven te komen.
    Jank!

  2. Wel een verschil
    Een kleine 100 dagen of drie maal vier is twaalf dagen.
    Waar gaat dit helemaal over?

  3. Maar onze directeur
    weet nu al te vertellen dat dit alles in de vrije tijd van de leerling gaat gebeuren, want het mag geen lestijd kosten…

  4. Maatschappelijke stage / Contact met Kamerleden
    Een lánge maatschappelijke stage gaat ten koste van het onderwijs, maar een kórte stage is een last voor de begeleidende instelling. En verplicht “vrijwilligers”-werk is sowieso een beetje raar, en schijnt op gespannen voet te staan met het Verdrag voor de Rechten van de Mens.

    Maar als je Sander de Rouwe (CDA) zelf wilt laten weten dat je het niet met hem eens bent, dan kun je natuurlijk even contact met hem opnemen. Afgelopen week heb ik de fracties met vage portefeuillegegevens (CDA, PvdA, PVV, PvdDieren) gevraagd hoe hun onderwijs(deel)portefeuilles precies in elkaar zitten, dus wie wáárover gaat. Van het CDA heb ik een uitgebreid overzicht gekregen, van de PvdA een summier overzicht, van de PvdDieren is nu duidelijk wie van twee fractieleden OC&W doet en van de PVV heb ik nog niets gehoord.

    E.e.a. is aangepast op de pagina Contact met Kamerleden

Reacties zijn gesloten.