In een ander draadje noemde Seger Weehuizen de afkorting ILS. Dit was mijn reactie (waarop weer een aantal anderen reageerden. Op verzoek van Willem Smit heb ik dit deel van het draadje verplaatst).
Wat is ILS trouwens? Zelfs ik raak de weg af en toe kwijt in onderwijsafkortingen….
ILS (^%$@^$%&)
Het wordt hier steeds smaller ;-), maar ik doe een poging.
Google levert tenminste:
– Instituut voor Leraar en School
– Inventaris LeerStijlen
– Inning Langlopende Schulden
– Interactieve Leergroepen Systeem
De laatste is misschien wat je zoekt. Lees en huiver, want het taalgebruik is erbarmelijk slecht en de inhoud is nauwelijks te volgen. (Leve de consultants!)
Citaat:
Het Interactieve Leergroepen Systeem
Kenmerken van het ILS: een coöperatief onderwijsarrangement waarin leerlingen in groepen van 3 of 4 personen samenwerken; de groepen zijn ingedeeld op basis van heterogeniteit van leer- en regulatiestijlen; het procesmodel is de Zevensprong, onderverdeeld in een oriëntatie-fase, uitvoeringsfase, een evaluatie-fase en een reflectie-fase; de verwerving en verwerking van de leerstof vindt plaats volgens het vierfasenmodel(zie fig.2 en fig. 6) gebruik wordt gemaakt van het BIG-principe (Perkins, 1992; Bruner, 1973) (Beyond Information Given). D.w.z. dat het geven van instructie voorafgaat aan de taak en dat de lerende reflecteert = kennis construeert tijdens de uitoefening van de taak de uitvoeringsfase speelt zich af in Vygotski’s zone van naaste ontwikkeling, waarbij zoveel mogelijk het meester-gezel model wordt gehanteerd het ILS beoogt docenten en leerlingen te brengen van Regime I naar Regime II.
De rest van de bla bla bla is te vinden op:
www.tsmconsultants.nl/content.php?Article_id=126#8
onder punt 7, ongeveer halverwege de pagina.
Succes.
Oh ennueh, als jij het snapt, kom het hier dan even uitleggen.
ILS hard nodig!
WOW! Als ik dit lees voel ik mij na 20 woorden volledig gedesoriënteerd, zoals een piloot in een dikke mist bij nacht. Dan helpt alleen nog maar een ILS om het er levend van af te brengen…..
Planeten Paultje
Vygotski zone
Ja, jullie kunnen hier nu wel om lachen, maar ik had altijd erg veel succes bij mijn leerlingen als ik ze weer eens, zomaar op een donderdagmorgen, veilig naar de Vygotski zone had weten te loodsen. Daar zijn ze me nu nog dankbaar voor. Jullie moeten dat langzamerhand ook echt eens gaan proberen, hoor. Je weet niet wat je meemaakt, al die tevreden smoeltjes na afloop!
Ze vroegen natuurlijk ook vaak bij binnenkomst: doen we vandaag weer Vygotski meneer. Soms moest ik ze teleurstellen. Je kunt niet altijd naar de Vygotski zone, hoe leuk het daar ook is. Waar ze ook tuk op waren was HI (Hindred by Information, zie Rolston en Eisendown, forthcoming).
Op het laatst beperkten mijn lessen zich tot het doornemen van de tijdschriften voor moderne pedagogiek. Om te beginnen kreeg iedere leerling een bladzijde uit het handboek Moderne Pedagogiek van Wrystzolskja & Safranski, en wie het eerst een afkorting had weten te ontcijferen en interpreteren kreeg de opdracht om in zes fasen weer tot zichzelf te komen. Deze onderwijsmethode is echt hot, moet je weten: dat je leerlingen zelf laat uitzoeken wat HNL is. Dat heet TMH (Teaching by Maintaining your Hydrocephalus). Geweldige methode, man! Je hebt geen kind meer aan ze. En is dat niet precies wat we eigenlijk beogen? -Stilte in de klas en rust aan het hoofd: dat is wat een onderwijsmethode behoort te bewerkstelligen.
simpele ILS
Het ging bij die school inderdaad om het Interactieve Leergroep Systeem. Ons, simpele ouders, werd het niet draaierig in ons hoofd gemaakt met een heleboel nieuwe moeilijke woorden verbonden met aan ook voor heldere koppen moeilijk te bevatten begrippen. Je mag ouders immers nooit de indruk geven dat ZIJ de hydrokephalen zijn. De theorie werd als volgt versimpeld: Er zijn leerlingen die de details zien van een onderwerp of een probleem en er zijn ook leerlingen die de hoofdlijnen zien. Er zijn leerlingen die én de hoofdlijnen én de details zien en helaas ook leerlingen die geen van beiden ziet zitten. Maar door leerlingen van de 4 verschillende kunnes bij elkaar te zetten komen ze er samen wel uit. Prachtig niet?
ILS ofzo
Dit moet wel even naar de rubriek Tenenkrommende Taal
willem smit