Vazallen en bureaucraten

Mea culpa; ik dacht dat onderwijskundigen en didactici ook geïnteresseerd waren in beter onderwijs.
Maar prof. Jan van de Craats (UvA, OU) heeft al in 2006 het volgende beweerd.

Belemmeringen bij noodzakelijke hervormingen:
– grote invloed van didactici die ‘geloven’ in ‘realistisch wiskundeonderwijs’
– grote invloed van deze didactici op schoolboekenauteurs
– overtuiging bij deze didactici dat oefenen niet meer van deze tijd is en dat ‘zelfontdekkend leren’ van wiskundekennis een doelmatige en praktisch haalbare onderwijsvorm is
– gebrek aan kennis bij deze didactici van de manier waarop wiskunde in het vervolgonderwijs wordt gebruikt

Een veelbetekenend citaat:
‘De vwo-B-examens zijn dit jaar redelijk positief ontvangen door de verschillende categorieën direct betrokkenen. (. . .) Onder de ‘direct betrokkenen’ rekenen wij tenslotte nadrukkelijk niet de universitaire deskundigen, die hun onbekendheid met de huidige onderwijspraktijk op verschillende sites openlijk en pijnlijk etaleren.’ (Euclides, september 2004, p. 014)
Zie: www.beteronderwijsnederland.nl/files/active/0/craats.pdf

Dit versterkt mijn idee dat onderwijskunde een hindermacht vormt bij de verbetering van het onderwijs. Ze zijn medeplichtig aan de huidige wantoestand van het onderwijs. Ze hebben het onderwijs vertabberd en dienen niet meer serieus te worden genomen.
Ik zie hun stilzwijgen op deze site als een bewijs van schuld en onkunde.

1 Reactie

  1. Het examenmakers
    Het citaat dat hendrikush aanhaalt uit Euclides had ik in 2004 gelezen en is mij bijgebleven. Hendriksush vergeet te melden van wie dit citaat afkomstig is. Het is afkomstig van de makers van het wiskundeexamen… Die zeggen dus dat de hoogleraren wiskunde hun mond moeten houden over het eindexamen wiskunde. Hoe schandalig kan het worden….

Reacties zijn gesloten.