10 Reacties

  1. Feminisering leidt tot een ramp….
    ‘Schon im Kindergarten werden Mädchen deutlich bevorzugt, auch in der Schule müssen Jungs um Aufmerksamkeit und gute Noten kämpfen. Ursache des Problems: Kitas und Grundschulen sind fest in weiblicher Hand.’

    En dan de opmerking van Gerrit Komrij bij Pauw & Witteman dat mannen veel aardiger zijn en dames knalhard,…….geen wonder dat Tim K. …….:-(

    En denk niet dat het competentiegeleuter uit de koker van mannen komt.

    • mannen
      Natuurlijk komt het competentiegedoe wel degelijk uit de koker van mannen.
      – Je kunt er vet geld mee verdienen
      – Je kunt er macht mee verkrijgen
      Er is van alles op vrouwen aan te merken, maar met deze twee eigenschappen zijn toch vooral de kerels behept.

      • waarom willen mannen macht en geld:-))
        Daar gaat het natuurlijk om. En, zoals iedereen weet, dient dat alleen enkel en alleen om de vrouwen te veroveren, die dan vervolgens thuis de huishoudportemonnee beheren.

        Zo nu hebben we wel weer genoeg gemeenplaatsen gehad over en weer 🙂

        Overigens is mijn ruime ervaring met een enorme diversiteit aan leidinggevenden (ook zo’n woord, mag je zeggen, nee dank u ik heb even geen behoefte aan leiding?), zo dat eenmaal aan de leiding de vrouwen en mannen niet echt voor elkaar onderdoen. Kennelijk zorgt het machtssysteem dat bepaalde type mensen boven komen drijven. En dat zijn niet de inhoudelijk geïnteresseerde erudiete wijze en weifelende wetenschappers, of de politieman die puzzelend de boef achter de tralies brengt noch de vakman die plezier heeft in het bouwen van een boot of het bakken van een brood.

        • @1989
          ‘…zo dat eenmaal aan de leiding de vrouwen en mannen niet echt voor elkaar onderdoen…’

          Daar had de VK vorig weekend toch een andere opvatting over.

  2. ik geloof niets van die discriminatie
    Op Duitse scholen wordt ook “Mitarbeit” in het cijfer van een bepaald vak verwerkt. De wat grotere meegaandheid van meisjes kan er dan natuurlijk toe leiden dat ze betere cijfers krijgen.
    Meisjes die intelligent genoeg zijn voor VWO zijn meestal van aard serieuzer dan de betreffende jongens. Bij gelijke intelligentie zullen dus meisjes i.h.a. beter presteren dan jongens. Als elk kind op grond van de kans dat het het VWO zal halen wel of niet een VWO-advies krijgt zullen van de leerlingen die wat IQ betreft op de rand zitten meer meisjes dan jongens een VWO-advies krijgen.
    Er is meer “bewijsmateriaal” nodig om mij ervan te overtuigen dat leraressen sexueel discrimineren.
    Seger Weehuizen

    • Jongens vervelen zich kapot…
      Jongens vervelen zich kapot in het huidige schoolsysteem.
      Meisjes zijn dol op school, want ze willen gewoon gezellige bezig zijn.
      Jongens willen korte kennisoverdracht en vervolgens daar werkelijk wat mee doen.

      Zowel het Nederlandse als het Duitse schoolsysteem is voornamelijk georiënteerd op meisjes.

      • in de genen gebakken?
        Je kunt het allebei terugvoeren op de (traditionele) hoofdtaak van de vrouw: eigen kinderen baren en verzorgen. Zowel “niet te opstandig zijn” als “gezellig bezig zijn” dragen daaraan bij. De man moet als beschermer van de huiselijke haard initiatieven ondernemen om dreigende gevaren buiten te houden. Seger Weehuizen

        • Jagersinstinct…
          Het jagersinstinct zit blijkbaar ingebakken.
          Maar ja, daar is in deze samenleving geen plaats meer voor.
          Daarom behelpen jongelui zich maar van computerspelletjes.
          En dan…kunnen sommigen geen onderscheid meer maken tussen fictie en werkelijkheid.

      • Dat herken ik
        in de bovenbouw van veel basisscholen. Jongens, die liever wat klieren en leven in de brouwerij willen en meisjes die gezellig wat bezig zijn. Overigens zijn ze ondertussen elkaar vrolijk aan ’t uitdagen en opbutsen. Heel mooi.
        Dat zich in ’n laag daaronder, vooral bij de meiden, nog van alles afspeelt, “proef” ik wel, maar dat hoef ik niet te weten.

Reacties zijn gesloten.