Conrector Jimkens bij Dijsselbloem

Hier alvast een kort verslag van een opmerkelijk interview.

Een zeer terdege verhaal. Met een uitermate kwalijke rol van Jacques Tichelaar van de Aob.

Volgens Jimkens is het probleem niet zozeer de activerende didactiek (daar waren goede leraren toch al mee bezig), maar de structuur van de vele vakken, de deelvakken en de procedure eisen. Dat was in de praktijk niet uit te voeren en de waarschuwingen daarvoor zijn bewust weg gehouden.
Daarnaast was Wijnen niet goed bezig door de leraren te diskwalificeren, onzin te vertellen en zich te gedragen als Haarlemmer olie verkoper. Jimkens wilde nog opmerken dat Wijnen bezwaar maakte tegen de karikatuur die van HNL wordt gemaakt, maar, in Jip & Janneke taal: hij is toch echt zelf begonnen met van docenten een karikatuur te maken.

De paniek over de praktische invoering werd pas laat duidelijk omdat het PMVO de praktijk bewust naar achteren school. De veel genoemde 80% is een getal dat aangeeft dat een redelijk deel van de scholen wel wat met activerende didactiek konden, niet dat ze klaar zouden zijn voor de uitermate ingewikkelde praktijk van het studiehuis (de structuur)

Die structuur was als een boot met constructiefouten die te zwaar beladen is. Er werd van alles ingestopt en is te snel het water in geduwd, met de vlag van het studiehuis in top. Maar het lekte aan alle kanten.

De kritiek over de praktische uitvoering werd pas laat gemerkt. Toen is er besloten tot getrapte invoering met de mogelijkheid van en jaar uitstel.
Hierbij heeft Jacques Tichelaar een vreemde rol gespeeld. Er werd door het PMVO 4 jaar lang 90 miljoen gevraagd om de invoering te begeleiden. Het Aob wilde in eerste instantie de invoering uitstellen. Daarover was overleg geweest met VVO (Vereniging Voor managers in het Onderwijs). Maar tijdens de behandeling in de 2e kamer kwam een fax van Jacques Wallage dat het AOB akkoord was met 50 miljoen over een periode van 2 jaar (daarna een ander kabinet en kon niets gegarandeerd worden.
Hierdoor is het kamerdebat als een nachtkaars uitgegaan want Ursi Lambrechts kon niets meer zeggen: het veld was namelijk akkoord.
Jimkens suggereerde dat Jacques Wallage en latere positie in de PvdA was beloofd.