Het ministerie van Onderwijs laat onderzoeken hoe leerlingen op de basisschool leren rekenen.
Dijksma kondigt vandaag in de Kamer een ‘vergelijkend warenonderzoek’ aan. De studie moet scholen meer inzicht geven in de diverse methoden met hun voor- en nadelen.
De onderwijsinspectie zet kanttekeningen bij de ‘realistische rekenmethode’ omdat taalzwakke kinderen daarmee bij rekenen benadeeld zouden zijn.
Ook stellen experts vragen bij de effectiviteit van nieuwe manieren van vermenigvuldigen en delen.
Reacties zijn gesloten.
….omdat taalzwakke kinderen…
Impliciet: leerlingen die goed zijn in rekenen (wiskunde) zouden bij rekenen (wiskunde)benadeeld worden.
Rapport inspectie Rekenen alleen en pasant genoemd
Wat me vooral verbaast in beide artikelen in de Volkskrant is dat het onderzoek van de inspectie (dat voor zover ik weet nog niet echt openbaar is gepresenteerd) ergens in een bijzin vermeld staat. We zitten er in het kader van de BON-rekenconferentie een beetje op te wachten. Zou het té wantrouwig zijn om te veronderstellen dat het inspectierapport expres zonder veel ophef het levenslicht heeft gezien….?