De financiering voor gratis schoolboeken deels binnen…

… als vanaf vandaag geen al te grote afschrikkende werking uitgaat van de verhoging van de verkeersboetes. 20% is niet mis! Later gaan ook de gokautomaten een steentje bijdragen (Van 19% BTW naar 29% kansspelbelasting). In de vergadering van 23 januarie 2008 was hier al gedonder over, en in de vergadering van 5 maart 2008 deden CU en VVD het weer eens dunnetjes over:

Mevrouw Dezentjé Hamming (VVD) [59-4140]:
Voorzitter. Ik heb wel eens gehoord dat iedereen meteen wegschicht, als je op een ministerie de woorden “Europese aanbesteding” laat vallen, maar dit even ter zijde. Ik kan niet geloven dat wij nu werkelijk dit wetsvoorstel behandelen, maar voordat ik mijn verbazing met de Kamer deel, wil ik nog even terughalen welk probleem wij nu ook alweer aan het oplossen waren. Dit kabinet vond het verleden jaar nodig om de belastingen te verhogen en daarmee de koopkracht van hardwerkende Nederlanders te verminderen. Dit probleem werd meteen na alle commotie die hierover na Prinsjesdag in de publieke opinie en in de kranten ontstond, opgelost door de koopkracht te compenseren met gratis schoolboeken.
Maar gratis is natuurlijk nooit gratis, dus dit gat werd gedicht met een verhoging van de verkeersboetes en de kansspelbelasting. Gratis schoolboeken, maar straks geen leraren meer voor de klas om te vertellen wat erin staat. Een slechte zaak.

Mevrouw Dezentjé Hamming (VVD) [59-4143]:
Voorzitter. Ik wil toch even reageren op de oproep die de heer Slob doet over de koopkrachtreparatie. Wij zouden dat probleem helemaal niet hebben gecreëerd, die koopkrachtreparatie zou dan ook niet nodig zijn geweest. Hij kan toch niet met droge ogen beweren dat hij hier een geweldig cadeautje weggeeft? Als hij eerst de kansspelbelasting en de verkeersboetes heeft verhoogd en dan denken dat hij daarmee een cadeautje aan de middeninkomens geeft? Bovendien, alleen maar aan gezinnen en niet aan anderen.

De heer Slob (ChristenUnie):
Mevrouw de voorzitter. Ik ben altijd erg onder de indruk van het lijstje dat mevrouw Dezentjé Hamming iedere keer opsomt als het gaat om belastingverhogingen. Als burgers zich goed gedragen, zich bijvoorbeeld netjes aan de snelheid houden die wij hebben afgesproken, dan hebben ze daar ook helemaal geen last van. Kortom, vermijdbaar gedrag. In dat opzicht zijn wij blij met een overheid die via de fiscus probeert op die punten sturend op te treden.

Alles te lezen in: Handelingen TK59, pag. 4140 .. 4169 – 5 maart 2008 – van Perlando.

In Buitenhof van 30 maart 2008 ventileerde Wim van de Donk, voorzitter van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid, nogmaals zijn onvrede over deze Haagse vuurpijl.

Vandaag buigt de Eerste Kamer zich over de wettekst. In principe kan Zij via een novelle-procedure dit mammoetgebeuren stoppen. De kans is klein. Toegeven dat de vuurpijl een blindganger is? Never!

2 Reacties

  1. Belastingverhoging
    Off-topic als het gaat om onderwijs, wellicht on-topic om te zien waar de overheid wellicht nog meer het geld voor de gratis schoolboeken vandaan haalt: www.wuz.nl/artikel/54909657.de-spyker-op-zijn-kop.html
    (inderdaad alleen voor de hardwerkende VVD-ers, niet voor de LB-docent bereikbaar 😉

    Quote uit de bovenstaande post: In dat opzicht zijn wij blij met een overheid die via de fiscus probeert op die punten sturend op te treden. Da’s ook hier wel van toepassing.

    • Nog zo’n hint …
      … en de ondersteunende materialen zoals atlassen, woordenboeken, agenda, laptop en sportkleding zitten ook in het pakket

Reacties zijn gesloten.