Mijn leerlingen hebben zich aangemeld voor 1 april 2014 en krijgen vorige week te horen dat ze niet zijn aangenomen omdat:
opleiding vol was
of
geen stage plaats te vinden
of
de reken en taaltoets onvoldoende was
Deze leerlingen, 10% van de examenkandidaten, moeten nu nog een andere opleiding gaan zoeken.
Schande Roc van Amsterdam!
Het lijkt me een te late
Het lijkt me een te late reactie, maar de argumenten lijken me wel goed. Wat is er mis aan deze argumenten?
@ Hinke
@ Hinke
Bezwaar 1:
De rekentoets meet niet wat hij zou moeten meten (o.a. is hij te talig) en mag daarom geen rol spelen bij de beslissing om iemand wel of niet toe te laten.
Bezwaar 2:
Werden criteria 2 en 3 niet gebruikt om om aan een geheime numerus fixus te voldoen? Of werden die criteria misschien gebruikt om bij de extra kwaliteitscontrole die dit ROC mag verwachten geen risico te nemen?
Ik ken de AMN rekentoets niet
Ik ken de AMN rekentoets niet. Het is in ieder geval niet hetzelfde als DE rekentoets (CITO)
Het MBO heeft geen numerus fixus, ook niet geheim. Wel is er (i.i.g. bij Techniek) chronische armoede (jaja, dat komt door de dure managementlagen en onroerendgoedinvesteringen, maar wij zitten er maar mee).
Kortom: we kunnen niet veel risico nemen. Daarnaast is het begrijpelijk dat je geen mensen aanneemt die het óf niet gaan redden, óf niet gemotiveerd (genoeg) zijn.
Het staat niet op de website
Het staat niet op de website van betreffende opleidng, dat een toets bepaalt of een leerling wordt aangenomen of niet.
Het is wettelijk verboden deze toetsen bij de beoordeling tot plaatsing te gebruiken.
Doordat de leerlingen zo laat te horen kregen dat ze waren afgewezen, een paar hadden niet eens een intakegesprek gehad, zijn ze nu nog steeds op zoek naar een andere opleiding.
Alle leuke opleidingen zitten al vol, ze willen persé naar school. Het wordt waarschijnlijk een opleiding die ze eigenlijk niet willen volgen met het idee in februari het nogmaals te proberen bij de eerst gekozen opleiding.
Dan breekt de leerling de opleiding voortijdig af, ik denk dat het ROCva dat ook niet een goed idee vind.
De bedrijfsorganisatie is bij veel opleidingen van het ROCva niet in orde.
Vroegtijdige schoolverlaters krijg je wel heel makkelijk op deze manier!
Toch moet er iets mis gegaan
Toch moet er iets mis gegaan zijn. Zonder intakegesprek is de afwijzing bijna niet te onderbouwen. Ook de afwijzing is natuurlijk veel te laat gekomen. Als je je rond 1 april aanmeldt moet dat echt op tijd zijn. Een bezwaar bij de hogere bazen zou misschien kansrijk zijn.
Een school heeft wel het recht om een eigen toelatingsbeleid te voeren. Sterker nog: als je ze eenmaal hebt aangenomen heb je zorgplicht, niet daarvoor. De school moet dus wel kritisch zijn. Dat ligt vooral aan de overheidseisen.
Ik neem aan dat het gaat om pupillen van het speciaal onderwijs? Bij welk niveau opleiding zijn ze aangemeld? Ze zouden in ieder geval de entree-opleiding moeten kunnen doen. Daarna is de toegang tot een niveau 2 opleiding kansrijker en ook het diploma wordt waarschijnlijker.
De problemen zitten heel vaak bij taal en rekenen. Dat gaat meetellen bij diplomering. Die basis moet dus écht goed zijn, want bij het aanleren van een vak is daar niet veel tijd meer voor. Ik zou ervoor zijn om bij niveau 2 twee soorten diploma's te verstrekken: één met doorstroomrecht (en dus voldoende voor taal en rekenen) en eentje zonder doorstroomrecht. Je hebt dan wel een startkwalificatie, maar je kunt het niveau op een vervolgopleiding niet verder naar beneden halen (dat is wat gebeurt als je iedereen moet aannemen)
Het zijn leerlingen met een
Het zijn leerlingen met een gewoon VMBO Basis diploma en Kader diploma! Het is aangekaart bij de Ombudsman van het ROCva, deze vond het wel wat slordig.
De betreffende ROC's hebben wel hun zorgplicht voldaan, maar ze boden de leerling alleen een opleiding van de betreffende locatie. Ze keken niet naar andere locaties, heel vreemd. Wil je beveiliger worden gaat dat niet, nu doe dan maar detailhandel of tehcniek!?
Wat een afkeurenswaardige en
Wat een afkeurenswaardige en onbegrijpelijke reactie van dat ROC en zijn ombudsman. Als iemand zich ruim op tijd heeft aangemeld hoort hij ruim op tijd uitgenodigd te worden voor een intake én ruim op tijd te horen krijgen of hij is aangenomen.
Als je extra kriteria aanlegt (een 7 of hoger voor Rekenen of Natuurkunde bijvoorbeeld) dan hoort dat in de toelatingsvoorwaarden te staan en dan zou een extra test nodig kunnen zijn.
Ik vind het een uiterst onzorgvuldige gang van zaken.
Ik ben blij dat je het met
Ik ben blij dat je het met mij eens bent. Weet jij of de centrale examens, die afgenomen gaan worden op het MBO, niveau 4, voor Nederlands voor elke opleiding hetzelfde is?
Ja, de centrale examens zijn
Ja, de centrale examens zijn voor elke niveau 4-opleiding gelijk. De schoolexamens (schrijven, spreken en gesprekken) kunnen per school verschillen. (Schrijven is nuttig, van spreken en gesprekken voeren vraag ik me dat sterk af, temeer omdat deze examens zeer veel tijd in beslag nemen en alleen individueel kunnen worden afgenomen)
Vanaf dit examenjaar telt het vak Nederlands 3F (Centraal examen gemiddeld met schoolexamens) mee voor het slagen of zakken bij niveau 4, vanaf volgend jaar ook voor niveau 2 en 3 (niveau 2F).
Vanaf volgend schooljaar (15-16) telt het examen rekenen (3F) mee bij het slagen of zakken bij niveau 4 en vanaf het jaar daarna (16-17) ook bij de lagere niveaus.
Vanaf 2017 gaat ook Engels voor niveau 4 daarbij meespelen. Vergis je niet, het gaat dus over de leerlingen die dit jaar aan niveau 4 beginnen.