Teletekst di 29 apr
***************************************
"Scholen bieden op elkaars leraren"
***************************************
Het tekort aan leraren is in sommige
vakken zo groot geworden dat scholen ze
met forse salarisverhogingen bij andere
scholen proberen weg te lokken.Dat zegt
voorzitter Sjoerd Slagter van de koepel
van middelbare scholen,de VO-raad.
Op 16 april sloten minster Plasterk van
OCW en de vakbonden een akkoord,waarin
maatregelen zijn afgesproken om het vak
van leraar aantrekkelijker te maker.
Volgens Slagter lost dat de problemen
voor het nieuwe onderwijsjaar niet op.
Al langer wordt er tipgeld betaald voor
het aanbrengen van nieuwe leraren.In de
Randstad is het tekort het grootst,met
name in exacte vakken,Latijn en Grieks.
***************************************
===
Naschrift 1: ik ben momenteel aan het solliciteren voor wat extra uren, maar misschien moet ik mezelf maar op Marktplaats gaan zetten. Overigens maak ik bij dat solliciteren wel meteen duidelijk dat ik mezelf niet leen voor HNL-achtige zaken; gewoon klassikaal kunnen lesgeven vind ik namelijk veel belangrijker dan het in de huidige omstandigheden hoogst haalbare salaris.
Naschrift 2: Als er inderdaad sprake is van het wegkopen van docenten, zullen de scholen met het meeste geld voor docenten en daardoor dus minder geld voor de rest (management) het sterkst staan. Op zich is dat natuurlijk gezond, maar wat we willen is natuurlijk goed onderwijs voor iederéén, en dat gaat er niet komen als er te weinig geld is voor het onderwijs als geheel. De arbeidsmarkt buiten het onderwijs concurreert immers ook al jaren vrolijk mee.


We moeten toch voorkomen dat docenten worden weggekocht door andere scholen, dat zou het probleem alleen verergeren.
Waarom denk ik nu dat er al een brochure naar de besturen onderweg is met een oekaze van de grote leider SS dat men beslist niet hoger mag bieden dan..... het huidige salaris
Dat we ook in de meivakantie geen rust zouden krijgen dat wist ik wel Maar hier komt er toch iemand over als het aandachttrekkertje van de klas.
Slagter moet nu ook man en paard noemen: over hoeveel leraren gaat het, welke vakken, welke arbeidsvoorwaarden worden gevraagd/geboden, hoe veel geld is er meegemoeid?
Of is dit een poging om de fooi van Plasterk stevig in de greep van de werkgever te houden?
Zie voor een uitgebreider bericht hierover DAG.
Het gaat om 2 of 3 periodieken extra en 2 leraren in heel Nederland die een lease auto hebben omdat ze op veel scholen invallen....
Slagter voert momenteel gesprekken met de top van de Rabobank om bankmedewerkers structureel één of twee dagen per week voor de klas te laten staan. Zij zouden dan hun onderwijsbevoegdheid moeten halen. ‘Nu al geven topanalisten en bankdirecteuren gastlessen. Wat mij betreft breiden we dat uit. Ik hoop op termijn aan zo’n duizend extra economieleraren te komen.’ Slagter voert hierover binnenkort ook gesprekken met de ING Bank.
Lees ook De Volkskrant
Slagter's linkerhand weet kennelijk niet wat zijn rechterhand doet. Uit het Volkskrantstuk waarnaar Hendrikush verwijst:
" Veel bankmedewerkers hebben een ‘sluimerende bevoegdheid’, aldus Slagter. ‘Ze zijn al academicus, met een goede stoomcursus moeten we dan een heel eind kunnen komen. Verder denk ik dat met name bankmedewerkers die aan het einde van hun carrière zitten, geïnteresseerd zullen zijn in een overstap naar het onderwijs.’
En even verderop van dezelfde Sjoerd Slagter:
"Want scholen zien zij-instromers nog altijd als een noodoplossing, vertelt Slagter van de VO-raad. ‘Het ligt nog steeds gevoelig bij het zittende personeel. Alsof je even in een jaartje leraar kunt worden.’"
Ja, Sjoerd Slagter, volgens jouzelf kun je met 'een goede stoomcursus' leraar worden. Vooruit, hij heeft nog net niet gezegd dat die stoomcursus maar één jaar duurt, maar de teneur lijkt me wel duidelijk. Fijn, zo'n belangenbehartiger voor het VO .......
Misschien gaat Slagter aan de bestuurstafel wel suggeren om slecht functionerende medewerkers bij de beoordelingsgesprekken onder druk te zetten met een baan in het onderwijs.
Welke "topanalist" of "directeur" zou er geinteresseerd zijn in een reguliere bijbaan in het onderwijs?
Als schnabbel is zoiets leuk, maar als reguliere baan onder de hoede van vernieuwlende opleiders en Slagter lijkt me weinig aantrekkelijk.
de site van Volkskrantbanen op:
http://www.volkskrantbanen.nl/actueel/dossiers/onderwijs/
Historia vitae magistra
Dat is marktwerking! Dat hoort toch bij de verzelfstandiging, onder de vlag waarvan de scholen 'werkgevers' zijn en de VO-raad "de werkgevers vertegenwoordigt"? Wie onder het mom van markwerking is geboren moet ook maar de gevolgen dragen.
Maar nee: Op typisch Nederlandse wijze wil SS wel de lusten maar niet de lasten.
*Tja*, die Slagter toch.