De lijst met BKK Scholen groeit snel. Is BON ingehaald door BKK?

Het LAKS schaft samen met tientallen scholen de nutteloze uren af, met ingang van maandag. Dit maakte LAKS voorzitter Sywert van Lienden bekend na het debat in de Tweede Kamer over onderwijstijd. Het initiatief krijgt de titel BKK: Bewust Kiezen voor Kwaliteit. De BKK scholen maken de principiële keuze om te gaan voor de optimale ontplooiing van leerlingen in plaats van een loze norm.

De BKK scholen laten zich leiden door wat zij goed vinden voor hun leerlingen. De norm speelt hierbij geen rol meer voor deze scholen. Het enige wat telt is kwaliteit en dus het goed opleiden van scholieren. “Vandaag is gebleken dat Den Haag geen actie wil ondernemen, ondanks de duidelijke geluiden van leerlingen, docenten en scholen dat dit de zoveelste foute onderwijsvernieuwing is” aldus Sywert van Lienden. De maat is vol, volgens de scholieren: “Wij laten ons niet afschepen met deals die de staatssecretaris met de VO-raad sluit. Wij willen gewoon goed onderwijs. Als de Tweede Kamer daar niet voor kan zorgen, dan regelen we het zelf maar”, voegt Van Lienden daaraan toe.

De lijst met BKK Scholen groeit snel. Onder de initiatiefnemers is ook rector Elkerbout van het Barlaeus Gymnasium in Amsterdam. Hij geeft aan dat zijn school een BKK school is omdat hij het beste voor zijn leerlingen wil. “Door scholen te verenigen die eenzelfde visie hebben op wat de 1040-urennorm voor ons onderwijs betekent, geven wij een sterk signaal af naar Den Haag”, aldus Elkerbout. “De norm van de staatssecretaris is gebaseerd op foutieve berekeningen en scholen krijgen te weinig geld om alle 1040 klokuren les te geven” vervolgt hij.

In één dag zijn er meer BKK-scholen dan alle BON-scholen bij elkaar.

Ingediend door Hals op Do, 17/01/2008 - 17:04.

....een samenwerkingsverband.

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door Hals op Do, 17/01/2008 - 17:34.
Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door Malmaison op Do, 17/01/2008 - 18:30.

1. Wegens het grote tekort aan goede en bevoegde leraren moeten goede docente die vanwege het betere salaris manager geworden zijn met behoud van salaris weer les gaan geven. Als dat echt nodig zou zijn moet zijn taak als manager overgenomen worden door iemand die anders geen les zou geven of daar niet voldoende geschikt voor is. De manager is er ter wille van de docenten en leerlingen en onafhankelijk van zijn kennis van onderwijs moet hij de verantwoordelijkheid voor de lessen geheel bij de leraren leggen. Hij maakt daarom ook geen aanspraak op een hoger salaris dan de leraren. Het is op zich wenselijk dat de manager wel verstand van en ervaring in lesgeven heeft; als ooit het tekort aan leraren weer voorbij zou zijn is het wenselijk daarop te letten.
2. Het is correct dat je een docent niet alleen moet beoordelen op wat hij in zijn vakgebied aan kennis en inzicht aan zijn leerlingen heeft overgedragen. Maar het net genoemde is zijn hoofdtaak en in het vervullen van die taak moet hij voldoende bereiken. Het moet bepaald worden uit objectief extern gemeten prestaties van leerlingen. De leerlingen hebben daar recht op maar ook de docent want ook hij heeft recht op een objectieve beoordeling. Zoals hopelijk in de toekomst leerlingen zowel voor de schoolexamens als voor het centraal schriftelijk eindexamen los van elkaar aan een bepaalde prestatienorm moeten voldoen zo moet in elk geval de beoordeling van de docent als kennis- en inzicht-vergroter voldoende zijn. Daarnaast en los daarvan zullen er nog wat andere dingen beoordeeld moeten worden
Seger Weehuizen

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door Hals op Do, 17/01/2008 - 21:04.

..op mijn lijn, Seger:)

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door 1_1_2010 op Do, 17/01/2008 - 17:41.

Kom nou Hals: hals over kop een samenwerkingsverband? Waarom hebben we diezelfde scholen niet gehoord de laatste 2 jaar over de kwaliteit van het onderwijs? Nu plotseling komt dat in een vlag boven wapperen. Op het moment dat eerst de voorhoede en kanonnenvoer op verkenning is gestuurd (LAKS) en men lijkt te merken dat er iets gewonnen kan worden wordt heel stoer burgelijk ongehoorzaam gedaan. En ik vind dat allemaal best hoor. Zolang het effect maar is dat er goede leraren verantwoordelijk worden voor goede lessen. Maar om nu plots allerlei samenwerkingsverbanden aan te gaan lijkt me echt kilometers te ver. BON oordeelt inhoudelijk op voorstellen. Dat hebben we totnutoe op een integere, onafhankelijke en zelfs positieve manier gedaan. Daarmee is de zaak aan het rollen gebracht. Vooral zo doorgaan. En daar waar de BK-scholen vor goed onderwijs zijn is het alleen maar goed.

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door Hals op Do, 17/01/2008 - 21:08.

....dat onze ideeën door anderen worden overgenomen.
Ik zal de laatste zijn die 'beter onderwijs' alleen voor BON wil claimen.
Wat is erop tegen om onze krachten te bundelen wanneer dat moment zich aandient?

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door Em70 op Vr, 18/01/2008 - 00:09.

BON, AVV, LAKS, MOM, BKK: steeds meer pannetjes op het vuur die stuk voor stuk bezig zijn om over te koken, en OC&W maar driftig proberen de deksels erop te houden in plaats van goed de Rinnooy Kan-handleiding te volgen waarin staat dat het gas lager gedraaid moet worden.

Nog even en het gaat opvallen als er eens een dag géén onderwijsnieuws op het NOS-journaal komt.

Een voorspelling: de oprichting van LOMR, "Laat Ons Met Rust", een actiegroep van grootouders die het vertikken om op cursus te gaan om als gastouder hun kleinkinderen te mogen verzorgen.

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door 1_1_2010 op Do, 17/01/2008 - 17:10.

Haalt BKK BON in? Eerlijk gezegd, weet ik niet wat dat betekent en kan ik er ook niet erg mee zitten.
Ik ben voor elk initiatief dat kwaliteit boven kwantiteit stelt en de afkeer van studiehuis concepten die BKK klaarblijkelijk heeft past uitstekend bij onze doelstellingen.
Verder zijn BKK besturen natuurlijk ook bezig met de iegen financiën en is het niet erg toevallig dat de keuze om BKK school te willen zijn in ieder geval een financieel voordeel oplevert. Ik heb daar geen bezwaar tegen. Geld is nu eenmaal een belangrijk aspect binnen het onderwijs, maar ik ben wel blij dat BON werkelijk onafhankelijk is. Ook financieel onafhankelijk.

Ik denk dat de afkeer van studiehuis en HNL (en daarmee ook BKK) eerder als een verworvenheid van onze akties en argumenten gezien moet worden dan als een "concurrent" voor BON. Wat mij betreft wordt Sjoerd Slagter de goeroe van het degelijke leren. Dan hebben we ons doel bereikt.

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door jeronimoon op Do, 17/01/2008 - 17:12.

BKK scholen zijn niet zozeer uit op beter of ander onderwijs, BKK wil de minister en de staatsecretaresse onder druk zetten om de 1040 uren norm te versoepelen of liever nog af te schaffen. Indien de minister en de staatsecretaresse voet bij stuk houdt, "moet er geld bij". Als ik je nou eens verklap, dat het dáár in feite om gaat, meer geld, kijk je daar dan raar van op?
Trouwens, hiermee wordt het debat verlegd van beter onderwijs naar een onnozele urennorm. Verbloemen, mistbanken en bomen planten zodat niemand door de bomen het bos nog ziet. Occam, het scheermes van Occam, wie kent het nog?

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door Hals op Do, 17/01/2008 - 17:25.

Twintig middelbare scholen houden zich vanaf aanstaande maandag niet meer aan de norm van 1.040 lesuren in de onderbouw en 1.000 in de bovenbouw en weigeren nog langer naar de staatssecretaris te luisteren. Dat aantal is groeiende.
Dat heb ik nog niet meegemaakt.

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door Hals op Do, 17/01/2008 - 17:22.

...staat in hun vaandel, Jeronimoon.
En als Elkerbout van het Barlaeus Gymnasium meedoet.......!

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door jeronimoon op Do, 17/01/2008 - 17:28.

Is dat een of andere heilige of zo? Enne alles mag, als je maar achter een vlag aanloopt? Oogjes en oortjes open Hals, Zijn we wakker?

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door mark79 op Do, 17/01/2008 - 19:41.

Lees nog maar eens wat Elkerbout schreef bij zijn aantreden: Het Nieuwe Leren is nauwelijks een probleem.

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door Hals op Do, 17/01/2008 - 21:15.

'De kern van alle falende vernieuwingen is telkens geweest dat de ontwikkeling van goed leraarschap werd vergeten. De luchtkastelen van de beleidsmakers werden zo gebouwd op een rottend fundament. Dit proces kent een veel langere geschiedenis dan de introductie van het nieuwe leren.
De malaise in het leraarschap houdt zeker verband met het aanzienlijke verlies aan koopkracht in de afgelopen decennia. Zie je lesgevende babyboomers in het weekeinde nog wel eens afreizen naar hun tweede huis, moderne leraren – zeker in de Randstad – lukt het nauwelijks een gezin van één leraarsinkomen te onderhouden. Ook de dagelijkse werkomstandigheden van leraren schieten vaak tekort. Een fatsoenlijke werkplek is er vaak niet op school, om over een laptop van de zaak maar te zwijgen. Voor het imago van het beroep is dat slecht. '

Bovendien is hij rector van een goed gymnasium. Wat wil je nog meer?

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door mark79 op Vr, 18/01/2008 - 10:43.

Net als Van Haperen lijkt hij het grotendeels eens met BON, maar vind hij het toch nodig om op BON te schieten. Vind ik niet sterk.

Hij is de nieuwe rector van een goed gymnasium. Hij moet zich dus nog maar bewijzen, hij kan dat goede gymnasium ook de vernieling inhelpen.

Hij is dus geen heilige, dat is alles.

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door Malmaison op Do, 17/01/2008 - 17:37.

Helemaal snappen doe ik het niet. Het argument dat de scholen te weinig geld krijgen voor 1040 uur les snijdt hout want bij het omrekenen van het aantal contacturen per week naar het aantal contacturen per jaar is men voor leraren uitgegaan van 36 lesweken en bij de klassen van 40. Maar ik heb niet gelezen dat de kamer dat verschil gaat bijpassen. Zelfstandige Gymnasia kunnen nauwelijks op overhead bezuinigen dus ik vraag mij af hoe zij die extra uren zinvol kunnen invullen zonder dat ze geld kosten.
Seger Weehuizen

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door jeronimoon op Do, 17/01/2008 - 18:45.

Laat ik het anders zeggen. De school krijgt een vergoeding van de overheid voor 25 lessen en dat 40 weken lang. Om een gemakkelijk voorbeeld te nemen (rekent gemakkelijk) de vergoeding bedraagt 50 euro per lesuur. Dit is dus 25x40x50 of te wel 50.000 euri's. De school investeert in de lesgevende taak 25x36x50 of te wel 45.000 euri's, over 5.000 euro. Kassa!
Ten tweede, de verhouding docent-klas is niet 1 op 1, dit wil zeggen dat de school moet kiezen voor een docent-leerling ratio die in overeenstemming is met de bekostiging. Sommige scholen kiezen een ratio die lager is, niets mis mee maar dan moet je ergens anders bezuinigen ( bijvoorbeeld op managment). Er zijn scholen die kiezen voor een hogere ratio wat leidt tot hogere werkdruk en meer management want zij houden per docent geld over. Dit is de tol die het onderwijs moet betalen voor meer autonomie een goed doordacht financieel en personeelsbeleid.

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door Malmaison op Vr, 18/01/2008 - 00:32.

Als het eerst zo was dat n docenten een aanstelling voor 25 uur per week hadden en aan m klassen gedurende 36 weken 30 uur per week les geven is het aantal lessen per jaar dat gegeven wordt n * 25 * 36 = m * 30 * 36. Als je nu alles gaat omrekenen op jaarbasis en uitgaat van 36 weken dan moet de leraar 25 * 36 = 900 lessen per jaar geven. Een klas krijgt 30 * 36 = 1080 uur per jaar les. Elke leraar geeft nog steeds even veel lessen per jaar als voorheen en elke klas krijgt per jaar ook nog even veel lessen. Ga je er van uit dat in een schooljaar 40 weken les gegeven wordt dan moeten de leraren 11 % meer les geven en krijgen de klassen 11 % meer les. De leraren zouden voor hetzelfde salaris 11 % meer les moeten geven dan ze gewend waren. Als er in de praktijk maar 36 weken weken les wordt gegeven is er t.o.v. de beginsituatie niets veranderd. Maar nu als je voor de leraar er van uitgaat dat hij per jaar 36 weken les geeft en voor de klassen dat zij per jaar 40 weken les krijgen loopt het mis. Elke leraar krijgt nog steeds het salaris dat gebaseerd was op 25 lessen per week en dus wordt van hem verwacht dat hij voor dat salaris per jaar 900 lessen geeft. De school kan met zijn leraren 900 * n uren per jaar verzorgen. Aan de klassen moeten echter 30 * 40 * m = 1200 * m lessen gegeven worden waarbij n * 25 = m * 30.
Even weer ontbonden uitschrijven:
te vergeven aantal lessen: VL =36 * 25 * n
te ontvangen aantal lessen: OL =40 * 30 * m
tekort uitgedrukt in VL is 11,1 %; en in OV 10 %
De school heeft dus een tekort aan leraren van 11,1 % of de leraren moeten voor hun oude salaris 11,1 % meer uren draaien dan waarop hun salaris gebaseerd was.
Seger Weehuizen

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door mark79 op Do, 17/01/2008 - 19:47.

Lees Sjeekspier er eens op na.

Inderdaad is de bekostiging aan de lage kant. De uitgaven aan onderwijs zijn op vrijwel alle scholen echter een stuk lager dan ze zouden kunnen zijn. Als de scholen nu meer geld krijgen dan gaat dat gewoon allemaal weer naar management en aanverante zaken. Als scholen minder uren hoeven te draaien, dan ontslaan ze wat docenten zodat ze meer geld naar het management en aanverwante zaken kunnen sluisen.

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door weknow op Do, 17/01/2008 - 20:11.

Een manager per leerling.
Dat is op ondergesubsidieerde scholen: 20 managers per leraar
en op scholen met ruimer budget 23 managers per docent.
+ boventallig (als het lukt om een besparingscontract op kostuums af te sluiten met een grote winkelketen in het centrum van het land)
managers voor de controle van het waterverbruik op de toiletten +
managers logistiek die het jasophangen bij de kapstokken aansturen van de logistieke medewerkers in schaal 5, die er direct ten dienste zijn van de leerlingen, die natuurlijk wel centraal moeten staan in het schoolgebeuren.

Als ik tot mijn 67e mag doorwerken, dan kan ik deze redding van het onderwijs nog meemaken. Overigens werkt dit systeem alleen als deze managers van behoorlijke kwaliteit zijn en "skoel" correct uitspreken om allerlei misverstanden in communicatie te voorkomen.

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door simon op Do, 17/01/2008 - 20:35.

(1) Scholen krijgen niet de volledige vergoeding die nodig is om goede lessen te geven. Mijn school is klein en zelfstandig. Als onze rector klaagt dat het water hem aan de lippen staat wordt hem te verstaan gegeven dat hij dan maar moet fuseren. Dit is een bezuiniging. Geen wonder dat mijn rector tegen de 1040 uur is. Hij wil zoveel lessen geven als hij kan bekostigen en meer gaat eenvoudigeweg niet.

(2) Schoolboeken worden gratis verstrekt en het is aan de scholen om dit te regelen. Per boek (x aantal) krijgt men een gemiddelde vergoeding van 308 euro. Het goedkoopste boek (x aantal) kost echter al 311 euro. De rest is nog duurder. De scholen betalen het gelag.

De zelfstandige kleine scholen zijn als eerste de klos. Terwijl dit vaak de scholen zijn waar het traditionele goede onderwijs in ere gehouden is.

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door jeronimoon op Do, 17/01/2008 - 20:43.

krijgt jouw school niet de volledige vergoeding om lessen te geven simon? Het klopt trouwens wel dat scholen die er voor kiezen om zelfstandig te blijven, het moeilijker hebben, niet zozeer omdat de bekostiging niet klopt of niet genoeg zou zijn, wel door de T-1 en soms wel T-2 regeling. Voor diegene die hier onbekend mee zijn. De school krijgt pas de bekostiging het jaar na de telling, in sommige gevallen twee jaar na de telling. Nogmaals autonomie eist keuzes maken, prioriteiten stellen, goed en evenwichtig personeelsbeleid en een doortimmerd financieel beleid.

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door simon op Do, 17/01/2008 - 23:04.

Ik schrijf *boek*, dat moet zijn *boekenpakket*. 308 per pakket zou de vergoeding zijn, endat is te weinig.

Gelukkig luistert men erg goed naar mij, want nauwelijks een uur na mijn post hoor ik dat de maatregel wordt ingetrokken.

Die truc moet ik nog eens uitproberen. Als ik nu eens duidelijk zeg dat docenten te weinig verdienen, misschien hoor ik dan over een uur op de radio dat de lonen voor docenten worden verhoogd...

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door adios op Vr, 18/01/2008 - 00:07.

Dat is morgen. Elke dag heeft genoeg aan zijn eigen kwaad. *Lees verder...*

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door adios op Do, 17/01/2008 - 18:39.

BKK: Twee vliegen in één klap: *lees verder...*
Wordt het dan toch nog wat met onze jeugd ? Nu nog van de *drank af*.

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door historica op Vr, 18/01/2008 - 14:33.

Wie zitten er nou precies bij BKK. Mijn rector schijnt mee te doen. Ik hoorde heden ook geruchten over werkonderbrekingen op BKK scholen. Wie weet meer?

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door classica op Vr, 18/01/2008 - 17:12.

Ik weet helaas niet meer, maar vraag me wel iets af: ik hoorde dat Van Bijsterveldt heeft toegezegd dat 'ophokuren' niet meer meetellen voor de 1040. Ze houdt wel vast aan de norm, maar wil daarvoor blijkbaar 'echte lessen' (en vooruit, sportmiddagen tellen ook mee). Is die BKK-actie dan geen mosterd na de maaltijd? Wat zie ik over het hoofd?

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door Hals op Vr, 18/01/2008 - 18:05.

Dat de leerlingen.....zich niet meer laten ophokken en vooral dat er 20 (nu al meer) scholen zijn die zich niets meer van de 1040-urennorm wensen aan te trekken en de staatssecretaris links laten liggen, dus ongehoorzaam zijn.
Daarmee begint iedere revolutie: niet meer doen wat Den Haag zegt.
Dat wordt hoog tijd en is de enige oplossing.

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door wms op Vr, 18/01/2008 - 19:01.

Vanmiddag - vrijdagmiddag - moest ik - natuurkunde leraar - een geschiedenisles van 5 Havo overnemen. Typisch geval van ophokken. De leerlingen hebben hun LAKS-voorman op het journaal gezien deze week. Er kwam niemand.

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door 1_1_2010 op Vr, 18/01/2008 - 19:11.

Wat treurig wms. Je zit veel en veel te veel aan je vak vast. En dat terwijl je zo leuk geintegreerd en vakoverstijgend had kunnen bezig zijn. Had je kunnen laten zioen dat die schoolvakken toch zo vreselijk vorige eeuw zijn. Met een klein beetje creativiteit bedenk je en projectje waar de studenten allemaal bee bezig kunnen zijn. Dat ze bezig zijn om aan hun eigen competenties te werken. Bezig zijn met presentaties en bezig zijn met taal. Oude taal natuurlijk. Uit het pregoeiemoggel tijdperk. Egt wel gesjiedenis wms. En dan hadden ze ook gewoon bezig kunnen zijn met natuurkunde. Want natuurkunde is overal. Dus daar ben je ijguluk sowiezo alteit mee bezig. Want je pen heeft ook zwaartekragd toch?

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door classica op Vr, 18/01/2008 - 19:24.

Ik heb werkelijk een tijdlang het plan gehad om de 2-havo's en 1-vmbo's die ik voor mijn neus kreeg Latijn te gaan leren. Het ophokuur is immers ingesteld om te laten zien dat de leerlingen les krijgen, dus krijgen ze les. En aangezien ik mijzelf niet bevoegd acht iets anders te onderwijzen dan de vakken waarvoor ik een papiertje heb gehaald, krijgen ze Latijn, of Grieks, ook al staat dat niet in hun lessentabel.

Ik ben ermee gestopt toen ik mij realiseerde dat ik voor die ophokuren niet betaald krijg als voor een lesuur. Nu probeer ik het uur voor hen en mijzelf zo efficient mogelijk te maken door hen zo min mogelijk lastig te vallen: willen ze tekenen dan gaan ze tekenen, willen ze kaarten dan gaan ze kaarten, willen ze naar hun Ipod luisteren, dan luisteren ze naar hun Ipod. Zolang het geen lawaai maakt en ik m'n correctiewerkzaamheden kan doen, vind ik alles best. Wil de schoolleiding meer van me tijdens dat 'lesuur', betaal me dan ook maar voor een lesuur.

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door classica op Vr, 18/01/2008 - 19:26.

Als een klas tijdens het introductiepraatje aangeeft: "Latijn? Wow, dat willen we ook wel leren", dan geef ik ze met alle plezier les. Die kinderen kunnen er immers ook niets aan doen dat de schoolleiding ze in een hok stopt met iemand die ze niet kan onderwijzen in de vakken die op hun lessentabel staan.

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door 1_1_2010 op Vr, 18/01/2008 - 19:38.

Zo ben ik een keer een les over financiele rekenkunde bij de economen begonnen met een kwartiertje "van de zee" van willem kloos. Onder het motto dat er meer is dan geld dat gelukkig maakt.
Het (niet eens zo verrassende) is dan dat de studenten dat erg op prijs stelden, het hele gedicht wilde lezen en er de volgende les nog op terugkwamen ook.
Dat hadden ze nooit of te nimmer in hun eigen pop gezet. Mooi vak: leraar :-)

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door classica op Vr, 18/01/2008 - 19:36.

Maar scholen kunnen nu toch heel gemakkelijk massaal besluiten de ophokuren af te schaffen? Als ze toch niet meer meetellen voor de 1040-norm, waarom zou je ze dan nog geven? En als ze er niet meer zijn, hoeven leerlingen ze ook niet meer te boycotten. Ik zie het revolutionaire hieraan niet. Dit is geen actie a la "schijt aan Den Haag, schijt aan de 1040-norm", dat zou het zijn geweest toen de ophokuren nog meetelden voor de norm.

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door wms op Vr, 18/01/2008 - 19:56.

Er is een verschil tussen wat leerlingen -en leraren- ophokuren noemen en wat de schoolleiding en wellicht ook de inspectie, een ophokuur noemt. Leerlingen en leraren weten heel goed dat in bijna alle gevallen waarin een natuurkunde leraar een les geschiedenis moet overnemen het in feite een ophokuur is. Schoolleiding en inspectie vinden het geen ophokuur meer als de les dan toch onder de verantwoordelijkheid van de geschiedenis leraar wordt gegeven. Lees: als de geschiedenis leraar een studiewijzer heeft gemaakt.
Ik denk dat dergelijke uren alleen maar echt verdwijnen als leerlingen (en leraren?) niet meer verschijnen op dergelijke uren. De school heeft dan geen andere keus dan deze uren af te schaffen.

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door classica op Vr, 18/01/2008 - 20:09.

Ah ja dat klopt, ik heb op mijn school wel een afdelingsleider horen zeggen dat wij geen ophokuren hebben, want bij ons zitten ze niet met tweehonderd tegelijk in de aula onder toezicht van een concierge of uitzendkracht. Bij ons zit er altijd een leraar bij, en leerlingen kunnen in zo'n uur toch heel mooi zelfstandig hun huiswerk maken?

Goeie actie inderdaad als leerlingen (en leraren?) zich hiervoor niet meer lenen. Dat moet dan los van het BKK-idee, want ik zie mijn school er bijvoorbeeld wel voor aan zichzelf een BKK-school te noemen, omdat wij volgens de schoolleiding 'geen ophokuren hebben'

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON
Ingediend door historica op Za, 19/01/2008 - 15:35.

Toch kan het niet zoveel kwaad, zal de schoolleiding denken, die geschiedenisleerlingen onderleiding van WMS. Maar wat te denken van zijn natuurkundeleerlingen onder mijn leiding? Levensgevaarlijk. Het zal ook geen toeval zijn dat ik nooit in de sporthal terecht ben gekomen. Bloedlink. Valt de L.O. les uit dan zit ik te kijken hoe ze met allerlei andere vakken voor hun neus in lokaal zitten (en meestal weinig uit spoken). In totaal verkeerde houdingen terwijl ze moeten bewegen.

Bovenstaand bericht is van een sitebezoeker en weerspiegelt niet automatisch de standpunten van BON